Bayilik

Bayi ve Ortaklı Programı nedir?

‘5saat.com Bayilik ve Ortaklık Programı’ ek kazanç sağlamak isteyen ve bu amaçla ürünlerimizi tanıtan blogger, sosyal medya kullanıcılar ve sitesinde satış yapmak için oluşturulmuş bir sistemdir. E-postanıza tanımlıyacağımız bayiliğiniz veya Sizin için özel oluşturulan kod sayesinde, paylaşımlarınız, yazılarınız veya referanslarınız sayesinde bize ulaşan ziyaretçilerimizin verdikleri siparişte, ziyaretçinin sepet tutarı üzerinden belirli bir komisyonun program katılımcısına verilmesidir.

 

Neden bu sistem var?

3 yılı aşkın süredir e-ticaret alanında hizmet veren 5saat.com’dan ürün satın almış değerli bloggerlar memnuniyetlerini bloglarında ve sosyal medya hesaplarında takipçileri ile paylaşarak bize destek verdiler.

Madem biz müşteri kazanmak için dijital reklam veriyoruz, bizim için emek harcayan güzel insanlarla neden gelirimizi paylaşmayalım?

 

Bir bloğunuzun olması gerekli mi?

Hayır, bir bloğunuzun olması gerekli değil. Bloğunuz varsa başarı oranınız daha yüksek. Eğer sadece sosyal medya kullanıcısı iseniz, oluşturacağımız kodu, sosyal medya platformunuzda da paylaşıp, sistemden yararlana bilirisiniz.

 

Ben blog yazmak istiyorum, nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Size küçük bir sır verelim. Ekim 2020 yılı itibari ile 5saat.com bloğumuzu aktif edeceğiz. Başlangıç olarak teknik altyapınız yoksa bizim yazarımız olabilirsiniz. Bizim için eğlenceli yazılar yazabilirsiniz.

5saat.com bloğu ticari amaç için değil, ürünlerimizin alternatif kulanım alanları ile ziyaretçilerine detaylar sunmayı hedeflemekte. Tabi ki biraz konsept dışına çıkıp yemek, eğlence ve sağlık konularını az da olsa inceleyeceğiz.

Bu arada, bizim yazarımız olmaktan sıkılıp, blogger dünyasına geçiş yapmak isteyen yazarlarımıza da gerekli tüm teknik desteği sağlayacağız, merak etmeyin.

 

Her şey güzelde nasıl kayıt olacağım?

Hemen anlatalım. Bayilik linkine tıklayıp, karşınıza çıkan Yeni Bayilik Başvuru formu eksiksiz doldurmanız yeterli. Kayıt olmak ücretsiz. Bilgileri doğru doldurmanız çok önemli. Çünkü bu bilgileri ödemenizi göndermek için ‘Banka’ ve faturanızı göndermek için ‘adres’ bilgilerinizin doğru olması çok önemli. Ayrıca sizin onaylı bir ‘Bayilik ve Ortaklı Programı’ üyesi olabilmeniz için telefonda ufak bir sohbet edeceğiz.

 

Kayıt oldum. Şimdi ne yapacağım?

Bayilik Giriş linkine tıklayarak sisteme giriş yapıyoruz.

Giriş yaptığımızda program hesabımız hakkında tüm bilgileri bu ekrandan görebilir ve düzenleyebiliriz. Ardından ‘Takip Bilgilerim’ başlığı altındaki ‘Takip Kodu Oluşturma Aracı’ bağlantısına tıklıyoruz. 1. Satırda gördüğünüz size ait takip kodunuz. Bize lazım olan bir alt satırdaki, ‘Takip Bağlantısı Oluştur’ başlığının altındaki yere ürünümüzün adını girmek. Merak etmeyin ürünün uzun adını bilmenize gerek yok. İlk üç harfini yazarak sistemin size otomatik olarak ürünleri sunduğunu görebilirsiniz. İstediğimiz ürünü seçiyoruz.

Gördüğünüz gibi aşağıda ‘Takip Bağlantısı:’ başlığı altında sistemin size otomatik olarak oluşturduğu bağlantı linkini görebilirsiniz. İşte bize lazım olan, takipçilerinizle ile paylaşacağımız kod bu.

 

Takip kodumu unuttum, ne yapacağım?

Merak etmeyin, problem yok. Yeniden takip kodu oluşturma adımını uygulayın.

 

Kodumu oluşturdum, bloğuma ekledim. Şimdi ne olacak?

Arkanıza yaslanın ve bekleyin. Bayilik linkine tıklayıp ‘İşlemlerim’ başlığı altındaki ‘İşlem Geçmişimi Göster’ bağlantısına tıklayarak, Geçerli bakiyenizi ve size en son ne kadar ödeme yaptığımızı takip edebilirsiniz.

 

Geçerli Bakiyem Artık 0,00 TL Değil. Paramı ne zaman alabilirim?

Tebrikler. Ayrıca teşekkürler. Artık ödemenizi alabilirsiniz. Ödeme alabilmeniz için, takip kodunuz ile gelen ziyaretçimizin siparişini teslim almış olması gerekmektedir. Bu sayede 'Geçerli Bakiye'niz artacak ve 100 TL üzeri olduğunda ise ödeme almaya hak kazanacaksınız.

Herhangi bir nedenden ötürü sepete ait bir yada birden fazla iade edilecek ürün olması dururmunda bu ürünlerin siza ödenecek tutarları, toplam tutarınızdan düşülür.

Ödemelerinizi her ayın ilk cumasında Nakit olarak veya bize bildirdiğiniz e-posta hesabınıza Kredi Yükeme veya  EFT/Havale yolu ile yapılmaktadır. 

 

Hepsi bu kadar. Takıldığınız, anlamadığınız, daha detaylı bilgi istediğiniz zaman bize ‘info@5saat.com’ e-mail adresinden veya 05523814048 numaradan ulaşabilirsiniz.


Sevgilerimizle,

5saat.com Ekibi